Kiedy Polska otwierała się na zmiany i wolny rynek, bracia Piotr i Adam Sikorscy założyli w 1992 roku Unimot Express. Wybór branży nie był przypadkowy. Produkty naftowe zawsze odgrywały napędową rolę w gospodarce światowej. A rozpędzająca się gospodarka w Polsce potrzebowała paliw i tu właśnie nasza firma znalazła swoje miejsce na rynku. Dziś z dumą współtworzymy markę firm rodzinnych, której ambasadorami na świecie są np. Ford czy włoski Fiat.
 
Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego
2014-09-17  / 

Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego

Unimot Express Sp. z o.o. wraz Aeroklubem Częstochowskim zapraszają na VII Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego, które odbędą się w dniach 19-21 września na lotnisku Rudniki.

Serdecznie zapraszamy na zawody samolotowe, które w najbliższy weekend odbędą się na lotnisku Rudniki. Zawody zostaną rozgrywane w załogach jedno- lub dwuosobowych. Konkurencje będą obejmowały próby: planowania lotu, nawigacji, obserwacji specjalnej i zostaną zakończone próbą lądowania na celność.

 

Jurajskie Zawody Samolotowe są organizowane już po raz 7., ku czci tragicznie zmarłego Piotra Sikorskiego, Członka Zarządu Aeroklubu Częstochowskiego. Piotr Sikorski zginął w lipcu 2007 r. w Bieszczadach, za sterami Pipera 52. Wraz z nim śmierć poniosła jego żona, syn i dwójka przyjaciół.

 

 

Program zawodów:

 

Piątek,  19 września
godz. 09.30 - otwarcie zawodów i odprawa zawodników
godz. 10.00 - początek próby obliczeniowej
godz. 11.15 - początek trasy nawigacyjnej

 

Sobota, 20 września
godz. 09.30 - odprawa zawodników
godz. 09.45 - początek próby obliczeniowej
godz. 11.00 - początek trasy nawigacyjnej
godz. 18.00 - uroczyste zakończenie zawodów ,połączone z jurajską biesiadą lotniczą

 

Niedziela, 21 września
godz. 9.00 – 14.00 - rozlot 

 

Szczegółowe informacje na stronie Aeroklubu Częstochowskiego

 


powrót