Kiedy Polska otwierała się na zmiany i wolny rynek, bracia Piotr i Adam Sikorscy założyli w 1992 roku Unimot Express. Wybór branży nie był przypadkowy. Produkty naftowe zawsze odgrywały napędową rolę w gospodarce światowej. A rozpędzająca się gospodarka w Polsce potrzebowała paliw i tu właśnie nasza firma znalazła swoje miejsce na rynku. Dziś z dumą współtworzymy markę firm rodzinnych, której ambasadorami na świecie są np. Ford czy włoski Fiat.
Oleje bazowe

Firma Unimot od wielu lat jest największym importerem olejów bazowych do Polski, zabezpieczajac potrzeby wielu znanych krajowych producentów środków smarnych.

Rok 2004 był rokiem, w którym nasza firma z sukcesem rozpoczęła aktywną działalność na bardzo wymagającym międzynarodowym rynku olejów bazowych.

Jesteśmy w stanie dostarczać najwyższej jakości produkty praktycznie do każdego zakątka kuli ziemskiej.

Obecnie, nasza firma oferuje szeroką gamę wysokiej jakości olejów bazowych i przemysłowych, ze zbiorników na terminalu Noord Natie w Antwerpii (Belgia).

W naszej ofercie znajdują się:

Oleje bazowe I grupy:

SAE-10, SAE-20, SAE-30, SAE-40, SN 100, SN 150, SN 350, SN 500, SN 650

Oleje bazowe IV grupy (PAO):
PAO4, PAO6, PAO8, PAO10, PAO12

Oleje przemysłowe:

I-8A, I-12A, I-20A, I-40A, I-50A

Terminal, na którym obecnie operujemy to jeden z najnowocześniejszych tego typu terminali w Europie.
Nasz terminal dysponuje doskonale rozbudowaną infrastrukturą magazynową i logistyczną, co umożliwia dogodną sprzedaż i dystrybucję produktów.

Naszym klientom oferujemy sprzedaż na warunkach FCA i na bazach FOB, CIF i CFR. Tak szeroki wachlarz warunków sprzedaży daje Państwu możliwość wyboru metody transportu i dystrybucji produktów.

Kontakt handlowy:
Biuro Warszawa
tel./fax: (22) 830 70 70