Kiedy Polska otwierała się na zmiany i wolny rynek, bracia Piotr i Adam Sikorscy założyli w 1992 roku Unimot Express. Wybór branży nie był przypadkowy. Produkty naftowe zawsze odgrywały napędową rolę w gospodarce światowej. A rozpędzająca się gospodarka w Polsce potrzebowała paliw i tu właśnie nasza firma znalazła swoje miejsce na rynku. Dziś z dumą współtworzymy markę firm rodzinnych, której ambasadorami na świecie są np. Ford czy włoski Fiat.
Oleje energetyczne

 

 

 

ERGON Hyvolt I

Olej transformatorowy nieinhibitowany wytwarzany jest na bazie wysoko rafinowanego oleju mineralnego o charakterze naftenowym.


Zastosowanie

 


Olej do stosowania w transformatorach, aparaturze łączeniowej i podobnych urządzeniach elektrycznych, w których olej spełnia funkcje czynnika odprowadzającego ciepło. Dzięki doskonałym właściwościom fizyko-chemicznych zalecany jest do stosowania przez światowych producentów transformatorów.

Zaświadczenie dotyczące oleju transformatorowego Ergon Hyvolt

Ergon,
największy na świecie producent oleju transformatorowego, zachowuje pełną zgodność z normami międzynarodowymi takimi jak IEC 60296:2003 oraz ASTM 3487:2006.
Ergon jest producentem olejów transformatorowych od ponad 15 lat. Słynie z rzetelności i wysokojakościowych produktów. Oleje transformatorowe marki Ergon są wybierane przez producentów transformatorów i zakłady komunalne – jako gwarancja rzetelnego dostawcy wysokojakościowych olejów transformatorowych, w których nie odnotowano awarii spowodowanych siarką korozyjną. Wśród klientów Ergon, kupujących olej Hyvolt Transformer, znajdują się między innymi: ABB, Siemens, Cooper Power, Fuji, Toshiba, Hyundai, Elico, NEK, Ardan, Enerco i wielu innych.

Mieszalność oleju transformatorowego Ergon Hyvolt I z innymi markami. 

Do wszystkich zainteresowanych Olej transformatorowy Ergon Hyvolt I produkowany jest na bazie surowej ropy naftenowej przy użyciu nowoczesnych technik odwodornienia. Olej transformatorowy Ergon Hyvolt I jest kompatybilny z innymi markowymi olejami transformatorowymi spełniającymi te same międzynarodowe standardy. Standardy międzynarodowe takie jak: IEC 60296:2003 oraz ASTM D 3487 stwierdzają, że oleje transformatorowe spełniające te same standardy mogą również być mieszane we wszelkich proporcjach i wciąż spełniać te standardy. W związku z powyższym olej transformatorowy Ergon Hyvolt I jest w pełni mieszalny z olejami Nynas Libra, Taurus oraz Shell Diala D ponieważ wszystkie one spełniają ten sam standard - IEC 60296:2003. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że mieszanie oleju transformatorowego Ergon Hyvolt I z inna marką oleju o niższej jakości powoduje, że otrzymana mieszanka będzie wypadkową specyfikacji obu olejów. W związku z powyższym zaleca się zawsze dopełnianie olejem o najwyższej jakości np.: olej transformatorowy Ergon.

Oświadczenie dotyczące zawartości PCB (bifenyle polichlorowane) dla olejów transformatorowych Ergon Hyvolt


Olej transformatorowy Ergon Hyvolt I produkowany jest na bazie surowej ropy naftenowej przy użyciu destylacji próżniowej oraz odwodornienia w wysokiej temperaturze. Ponownie rafinowane oraz regenerowane oleje nie są używane w naszej produkcji. PCB należy do grupy syntetycznie produkowanych związków chlorowcowanych i nie jest wykorzystywany w systemie Ergon.

Zawartość PCB w produktach Hyvolt określana jest według standardów ASTM D 4059 oraz IEC 61619 przy nie wykrywanym progu wykrywalności PCB oraz <2 ppm na każdą metodę. Zaświadcza się, że oleje transformatorowe Ergon Hyvolt są wolne od zawartości związków PCB.


Oświadczenie dotyczące zawartości PCB (bifenyle polichlorowane) dla olejów transformatorowych Ergon Hyvolt
Do wszystkich zainteresowanych:
Olej transformatorowy Ergon Hyvolt I produkowany jest na bazie surowej ropy naftenowej przy użyciu destylacji próżniowej oraz odwodornienia w wysokiej temperaturze. Ponownie rafinowane oraz regenerowane oleje nie są używane w naszej produkcji. PCB należy do grupy syntetycznie produkowanych związków chlorowcowanych i nie jest wykorzystywany w systemie Ergon.
Zawartość PCB w produktach Hyvolt określana jest według standardów ASTM D 4059 oraz IEC 61619 przy nie wykrywanym progu wykrywalności PCB oraz <2 ppm na każdą metodę. Zaświadcz się, że oleje transformatorowe Ergon Hyvolt są wolne od zawartości zwddddddd


Kompatybilność oleju transformatorowego Ergon z innymi markami


Olej transformatorowy Ergon Hyvolt I 60296 jest oparty na ropie naftenowej i produkowany przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii hydrokrakingu. Międzynarodowe normy, takie jak IEC 60296:2003 i ASTM D 3487-00 informują, że nowe oleje transformatorowe w stanie ciekłym zachowujące zgodność z takimi normami, są całkowicie mieszalne we wszystkich proporcjach i w dalszym ciągu zachowują taką zgodność. A zatem olej transformatorowy Ergon Hyvolt I 60296 jest w pełni mieszalny z podobnymi olejami transformatorowymi marki Nynas, które zachowują zgodność z tą samą normą, tj. IEC 60296:2003.


Olej transformatorowy Ergon Hyvolt I 60296 został rozmieszany w proporcji 50:50 z następującymi olejami: Nynas Nytro 10 GBN, Nytro 10 BN oraz Technol 2002. Według testów kompatybilności wyżej wymienionych mieszanek, olej transformatorowy Ergon Hyvolt I 60296 wykazuje właściwe działanie i może być dodawany w dowolnej proporcji w celu uzupełnienia płynnej izolacji w transformatorach wypełnionych jednym z wyżej wymienionych olejów.Normy, specyfikacje


PN-EN 60296
Specyfikacja oleju elektroizolacyjnego Hyvolt 1 

 

Protokół badań ENERGOPOMIARKontakt handlowy:

Biuro Warszawa

tel.: (22) 830 70 70

fax.: (22) 826 08 40

tel.kom.: (+48) 510 991 405